Aktualności

 • Zakup preferencyjny paliwa stałego

  Uprzejmie informujemy, że wnioski o zakup preferencyjny paliwa stałego będą przyjmowane w siedzibie ZK PGM przy ul. Bałtyckiej 8 oraz we wszystkich Biurach Obsługi Mieszkańców.

  Wniosek w chwili złożenia zostanie opatrzony odrębnym, indywidualnym numerem. Informacja o numerze wniosku wraz z datą i miejscem złożenia oraz informacją o dedykowanym numerze telefonu do kontaktu i adresie e-mail zostanie zwrotnie przekazana składającemu wniosek. Dotyczy to również wniosków składanych drogą elektroniczną (E-PUAP). Listy zawierające numery pozytywnie zweryfikowanych wniosków będą sukcesywnie zamieszczane na stronie internetowej ZK PGM, stronie BIP i Facebook ZK PGM oraz wywieszane na tablicach ogłoszeń w BOM-ach oraz w siedzibie przy ul. Bałtyckiej 8.

  Wnioskodawcy są zobowiązani do samodzielnego śledzenia ww. źródeł w celu uzyskania informacji o sposobie rozpatrzenia wniosku. Pozytywna weryfikacja wniosku uprawnia do dokonania zakupu wskazanej ilości paliwa stałego.

  Informacje na temat rejonów i przyporządkowanych do nich ulic są dostępne TUTAJ

  Wniosek można pobrać z naszej zakładki dokumenty: Wniosek o zakup węgla.

  Lista pozytywnie zweryfikowanych wniosków o zakup preferencyjny paliwa stałego znajduje się TUTAJ

 • Informacja

  Jutro (10 listopada) nasz Zakład będzie czynny w godzinach 7.30 do 14.30. Serdecznie zapraszamy.

 • Przywrócenie działania systemu e-kartoteka

  Uprzejmie informujemy, że w dniu dzisiejszym z powodzeniem zakończyliśmy prace modernizacyjne przy e-kartotece. Regulamin oraz formularz rejestracyjny dostępny jest niezmiennie na naszej stronie internetowej w menu Dokumenty.

  Zapraszamy do korzystania z tego systemu.

 • Ograniczenia w dostępie do e-kartoteki.

  Uprzejmie informujemy, że w chwili obecnej trwają prace modernizacyjne związane z prawidłowym działaniem e-kartoteki. Za utrudnienia przepraszamy.

 • Odpracuj swój czynsz

  Program „Praca za czynsz” funkcjonuje w naszym mieście już dziesięć lat. Od początku wzięło w nim udział już ponad 461 uczestników. Łącznie odpracowali oni zaległość czynszową na kwotę 2.495.350,39 zł.


  Program ruszył w 2011 roku. Mogą do niego przystąpić osoby będące w trudnej sytuacji życiowej, którym nagromadziły się zaległości czynszowe i nie są w stanie ich spłacić. Zakład Komunalny „PGM” umożliwia ich spłatę w formie świadczenia rzeczowego. – To bardzo ważna i potrzebna forma pomocy dla naszych najuboższych mieszkańców – podkreśla Joanna Lekston Grzyb, dyrektor Zakładu. – Spora grupa w ten sposób wywiązała się już ze wszystkich zobowiązań wobec naszego Zakładu. Zapewniamy, że każdy, kogo cechuje poczucie obowiązku, jest w stanie poradzić sobie z realizowanymi przez nas zleceniami – dodaje.

  Zakład stara się w miarę możliwości przygotować ofertę również dla osób pracujących zawodowo. W wielu przypadkach to się udaje. Zlecenia są dostosowane do konkretnych najemców, uwzględniając ich możliwości czasowe, ale nade wszystko stan zdrowia. – Zdajemy sobie sprawę, że osoby w najtrudniejszej sytuacji materialnej, to zazwyczaj osoby chore, które nie mogą podjąć dodatkowej pracy. W takich sytuacjach również próbujemy szukać rozwiązania i staramy się być elastyczni – tłumaczy Lekston – Grzyb.

  Jakie prace można realizować w ramach programu? Od kilku lat pod opieką uczestników są m.in. place zabaw w obrębie nieruchomości zarządzanych przez „PGM”. To właśnie oni odnawiają urządzenia zabawowe, ławki, piaskownice. Zajmują się również wymianą piasku w piaskownicach. Oprócz placów zabaw, w ramach programu „Praca za czynsz”, zleca się porządkowanie terenów, a także realizację wielu prac wewnątrz budynków: opróżnianie pustostanów, porządkowanie piwnic, malowanie instalacji gazowych, zabezpieczanie przed skutkami zimy oraz prace remontowe m.in. odnawianie klatek schodowych. Uczestnicy programy zajmują się też roznoszeniem korespondencji do mieszkańców oraz odczytują wodomierze, co pozwala na prawidłowe rozliczanie kosztów zużycia wody.

  Każdego, kto mieszka w budynku stanowiącym własność lub współwłasność Miasta Chorzów i chce się dowiedzieć się więcej, organizatorzy programu zapraszają do swojej siedziby przy ul. Hajduckiej 7. Odpowiedzą na wszystkie dodatkowe pytania i rozwieją wszelkie ewentualne wątpliwości.

 • Powszechna samoobrona ludności w mieście Chorzów

  Jednym z priorytetowych zadań stojących przed władzami naszego miasta jest zapewnienie bezpieczeństwa jego mieszkańcom. Zarówno w czasie wojny, jak i w czasie pokoju realne są zagrożenia dla życia i zdrowia ludności...

  Więcej informacji znajdą Państwo w poniższym linku link

 • Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach. Światowy Tydzień Wiedzy o antybiotykach 2021
  Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach. Światowy Tydzień Wiedzy o antybiotykach 2021

  W ramach ogólnopolskiej kampanii Europejskiego Dnia Wiedzy o Antybiotykach i Światowego Tygodnia Wiedzy o Antybiotykach przypominamy ważną informację zamieszczoną w grafice. Zachęcamy do zapoznania się z nią i przemyślenia.

  Dodatkowe informacje można znaleźć w interesującej wystawie tematycznej znajdującej się pod tym linkiem.

 • Informacja dotycząca dokonywania opłat

  Zakład Komunalny „PGM ” informuje, że przypisany do każdego najemcy indywidualny numer rachunku bankowego jest dedykowany wyłącznie do wpłat związanych z Zakładem Komunalnym „PGM”. Każda opłata celem prawidłowego księgowania powinna być opatrzona prawidłowym tytułem przelewu, zawierającym informację czego dotyczy wnoszona opłata.

 • Akcja "Szczepimy się"
  Akcja

  Jak działają szczepionki?
  Szczepionki zawierają wirusy lub bakterie w formie zmodyfikowanej, które nie wywołują choroby, ale „uczą” układ immunologiczny co robić, kiedy organizm zostanie zaatakowany przez prawdziwy, potencjalnie niebezpieczny wirus lub bakterię.
  Po szczepieniu Twój układ immunologiczny odpowiada na szczepionkę, tworząc przeciwciała, które zwalczają dany wirus lub bakterie.
  Po szczepieniu Twoje ciało zapamiętuje konkretnego intruza. Jeśli kiedykolwiek natkniesz się na prawdziwy wirus lub bakterię, odpowiednie przeciwciała będą w stanie je szybko zniszczyć, zanim jeszcze spowodują zachorowanie.
  W przypadku niektórych chorób konieczne jest podanie dodatkowej dawki szczepionki lub szczepienie przypominające w późniejszym czasie, aby utrzymać pewną i długotrwałą ochronę.
  Jaka płynie korzyść ze szczepienia się?
  Kiedy Ty i niemal wszyscy w Twoim otoczeniu są odporni na daną chorobę zakaźną...

  Więcej informacji pod tym linkiem

 • Zmiana siedziby BOM Chorzów II

  Informujemy, że od dnia 18.05.2021r. siedziba BOM Chorzów II zmieniła swoją lokalizację. Obecnie jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem:

  Chorzów 41-500

  ul. Karola Miarki 29b.

  Godziny urzędowania, numery telefonów oraz adres mailowy nie uległy zmianie.

 • Zbieranie odczytów wodomierzy w zasobach BOM Hajduki oraz BOM Ruch

  Informujemy, że z uwagi na panującą sytuację epidemiczną nasi pracownicy nie będą odczytywać wodomierzy w Państwa lokalach. Odczyt należy podać w terminie do 31.05.2021 r., według wzoru, który zostanie wrzucony do Państwa skrzynek pocztowych.


  }Wzór jest dostępny również TUTAJ.

  Uzupełnioną tabelę można przesłać na adres e-mail , wrzucić do skrzynki umieszczonej w siedzibie naszej firmy lub do skrzynki usytuowanej w Biurach Obsługi Mieszkańców Ruch i Hajduki.

  Użytkownicy lokali, w których wodomierze są wyposażone w nakładkę radiową nie muszą podawać odczytu wodomierza. Nasi pracownicy nie będą przyjmowali odczytów drogą telefoniczną.

 • Zbieranie odczytów wodomierzy w zasobach BOM Śródmieście oraz BOM Różanka

  Informujemy, że z uwagi na panującą sytuację epidemiczną nasi pracownicy nie będą odczytywać wodomierzy w Państwa lokalach. Odczyt należy podać w terminie do 30.04.2021 r., według wzoru, który zostanie wrzucony do Państwa skrzynek pocztowych.

  }Wzór jest dostępny również TUTAJ.

  Uzupełnioną tabelę można przesłać na adres e-mail , wrzucić do skrzynki umieszczonej w siedzibie naszej firmy lub do skrzynki usytuowanej w Biurze Obsługi Mieszkańców Śródmieście i Różanka.

  Użytkownicy lokali, w których wodomierze są wyposażone w nakładkę radiową nie muszą podawać odczytu wodomierza. Nasi pracownicy nie będą przyjmowali odczytów drogą telefoniczną.


 • Budowa mieszkań komunalnych przy ulicy Karola Miarki wkracza w końcową fazę

  Budowa mieszkań komunalnych przy ulicy Karola Miarki powoli wkracza w końcową fazę. Mimo nie najlżejszej zimy postęp prac jest widoczny. Realizujący inwestycję Zakład Komunalny PGM informuje, jak będą rozmieszczone lokale w kolejnych segmentach obiektu.

  Czytaj dalej...
 • Zbieranie odczytów wodomierzy w zasobach BOM Chorzów Stary oraz Chorzów II

  Informujemy, że z uwagi na panującą sytuację epidemiczną nasi pracownicy nie będą odczytywać wodomierzy w Państwa lokalach. Odczyt należy podać w terminie do 31.03.2021 r., według wzoru, który zostanie wrzucony do Państwa skrzynek pocztowych.

  Czytaj dalej...
 • Listy niekoniecznie odbierane

  Ciężka od listów torba listonosza – dokładnie taka, jak w słynnej piosence grupy Skaldowie – po wizytach u lokatorów Zakładu Komunalnego „PGM”, niestety nie zawsze traci na wadze. Sporo chorzowian bowiem nie odbiera swojej korespondencji. Poczta po dwukrotnej awizacji wraca nieodebrana, a adresaci kompletnie nie wiedzą, co dzieje się w ich sprawach.

  W 2020 roku na 30 499 wysłanych przez zarządcę mienia komunalnego listów poleconych wróciły aż 7 632. To ponad 20 procent!
  To jednak nie wstrzymuje podjętych procedur. – Niedostarczona korespondencja wcale nie oznacza, że przestajemy działać. Niestety, lokator, który nie odbierze takiej korespondencji, nie ma wiedzy na temat podejmowanych czynności. Nie bierze też udziału w swojej sprawie. A to może przynieść nieoczekiwane dla niego konsekwencje–dodaje.

  Szczególną uwagę na ten problem zwraca dział prawny Zakładu. Jeżeli przykładowo korespondencja dotyczy dochodzenia zadłużenia w opłatach, czy postępowania o eksmisję, nie zapoznając się z jej treścią, lokator naraża się na daleko idące skutki. Terminy do działania wobec takiego dłużnika mijają wówczas bez żadnej reakcji.

  Niezmiernie ważne jest również odbieranie poczty przesyłanej przez sąd czy komornika. Od 2019 roku obowiązują nowe przepisy o doręczeniu korespondencji sądowej. Jeśli w toku prowadzonego postępowania sąd nie doręczy pozwanemu (dłużnikowi) korespondencji, to zobowiązuje na przykład „PGM” do jej dostarczenia za pośrednictwem komornika. Komornik będzie próbował doręczyć korespondencję pod wskazany adres i w razie nie zastania adresata, będzie rozpytywał sąsiadów czy taka osoba mieszka we wskazanym lokalu. Jeśli jej nie doręczy i nie ustali innego adresu dłużnika, dalsze postępowanie będzie musiało toczyć się z udziałem kuratora.

  Praktyka pokazuje, że w wielu przypadkach komornik stwierdza, iż adresat przesyłki nie mieszka w lokalu i wtedy dodatkowo Zakład podejmie czynności zmierzające do odzyskania lokalu a także zawnioskuje o wymeldowanie administracyjne (w przypadku osób zameldowanych w danym miejscu). Warto więc odbierać korespondencję i zapoznawać się z jej treścią.

 • Narodowy Spis Powszechny - nabór rachmistrzów

  Prezydent Miasta Chorzów - Gminny Komisarz Spisowy w Chorzowie ogłasza otwarty i konkurencyjny nabór kandydatów na rachmistrzów spisowych wykonujących czynności w ramach prac spisowych związanych
  z przeprowadzeniem na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w 2021 r. spisu powszechnego NSP 2021.

  Więcej informacji na stronie

  http://bip.chorzow.eu/index.php?id=161175425529879735

 • Odczyty wodomierzy!

  Szanowni Państwo!

   

  Jeśli dotychczas nie odczytali Państwo stanów wodomierzy, prosimy o uzupełnienie odczytów i przekazanie ich osobiście do siedziby ADM Chorzów Sp. z o. o. lub na adres mailowy: w nieprzekraczalnym terminie do 10 stycznia 2021 roku.

  Dodatkowo, w przypadku najemców ZK PGM za pośrednictwem Biura Obsługi Mieszkańców.

   

 • Godziny pracy PGM 31.12.2020

  Szanowni Państwo.

  Informujemy, że dnia 31-go grudnia br. Zakład Komunalny PGM będzie czynny do godz. 13:00.

 • Uwaga oszuści!!!

  Z uwagi na docierające do nas sygnały mieszkańców o oszustach podszywających się pod pracowników Zakładu Komunalnego „PGM” w celu wyłudzenia należności pieniężnych z tytułu opłat za lokale mieszkalne oraz użytkowe informujemy, że nasza firma nie prowadzi żadnych działań windykacyjnych w terenie, nie pobiera opłat bezpośrednio od klientów. Wszelkie zobowiązania wobec naszego zakładu należy uiszczać na indywidualny rachunek użytkownika lokalu podany przez tutejszy zakład lub znajdujący się w książeczce opłat.

   

   

 • FUNKCJONOWANIE ZAKŁADU KOMUNALNEGO „PGM” W CHORZOWIE

  FUNKCJONOWANIE ZAKŁADU KOMUNALNEGO „PGM” W CHORZOWIE

  Szanowni Państwo

  Od dnia 21 października 2020 r. do odwołania zmieniają się zasady obsługi interesantów.

  Obsługa stron odbywa się:

  od poniedziałku do środy w godzinach od 730  do 1430

  w czwartek od godziny 730  do 1630

  w piątek od godziny 730  do 1230

  Interesanci przed wizytą w ZK „PGM” zobowiązani są umówić się telefonicznie na konkretny dzień
  i konkretną godzinę dzwoniąc na numery podane poniżej
  .

  Przed wejściem do siedziby  ZK „PGM” lub Biur Obsługi Mieszkańców powinni Państwo zachować obowiązujące wymogi sanitarne tj:

  ·      zdezynfekować ręce,

  ·      zasłonić usta i nos,

  ·      umożliwić pomiar temperatury ciała.

  Obsługa interesantów odbywać się będzie w siedzibie ZK „PGM” na parterze – bez możliwości wejścia
  do pozostałych części budynku.

  Składanie dokumentów w Zakładzie realizowane jest poprzez pozostawienie dokumentów w miejscach
  do tego wyznaczonych.


  Komórki organizacyjne Zakładu obsługują również strony telefonicznie i za pośrednictwem elektronicznych narzędzi (e- mail, epuap).

  Zdecydowanie zaleca się ograniczenie osobistych wizyt w Zakładzie i Biurach Obsługi Mieszkańców.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   Adres e-mailowy:

  Skrytka epuap: /zkpgm/SkrytkaESP

  Numery telefonów do ZK „PGM” centrala 32-757-15-00:

  Dział:

  numer bezpośredni

  e-mail

  Czynszów i Rozliczeń Mediów

  32-757-15-32

  32-757-15-65

  Windykacji

  32-757-15-40

  32-757-15-38

  Dział Prawny

  32-757-15-58

  32-757-15-55

  Eksploatacji

  32-757-15-59

  32-757-15-47

  Techniczny

  32-757-15-43

  Inspektor Ochrony Danych Osobowych

  32-757-15-62

  Dział Kadr i Płac

  32-757-15-20

  32-757-15-81

  Dział Zamówień Publicznych

  32-757-15-71

  32-757-15-75

  Dział Finansowo-Księgowy

  32-757-15-29

  32-757-15-05

  Biuro Koordynacji Zamiany Mieszkań

  32-757-15-19

  Sekretariat

  32-757-15-19

   

  Numerów telefonów BOM-ów

  BOM:

  numer bezpośredni

  e-mail

  BOM  Chorzów Stary

  32-241-29-19

  BOM  Chorzów II

  32-241-25-75, 32-249-81-10

  BOM  Śródmieście

  32-241-17-74, 32-247-85-22

  BOM  Różanka

  32-241-29-13, 32-241-49-13

  BOM  Ruch

  32-246-45-91, 32-246-16-04

  BOM  Hajduki

  32-246-64-67, 32-246-30-27

  Praca za czynsz

  32-420-10-15

   

Tutaj jest box dla aktualności na stałe. Tutaj jest box dla aktualności na stałe

PGM Chorzów