Aktualności

 • Informacja

  W dniu 24.12.2019r. Zakład Komunalny PGM będzie czynny w godzinach 7.00 - 12.00

 • Informacja w sprawie wydawanych zaświadczeń o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego
  Informacja w sprawie wydawanych zaświadczeń o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego

  Informacja w sprawie wydawanych zaświadczeń o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego.

 • Informacja


  W związku z planowanym przeniesieniem Ośrodka Pomocy Społecznej w Chorzowie do nowej siedziby przy ul. Racławickiej 19 w Chorzowie informujemy, że od dnia 13.05.2019 r. do 24.05.2019 r. ośrodek będzie nieczynny.

 • Zmiana ceny wody

  Z dniem 22.05.2019r. ulega zmianie cena za wodę i ścieki.

  W związku ze zmianą należy podać odczyt wodomierza ze stanem na dzień 21.05.2019r., który można przesłać mailowo na adres lub pozostawić wraz z podpisem w siedzibie BOMu.

  Osoby, które nie podają odczytów będą rozliczane szacunkowo.

 • Nowe ceny za wodę i ścieki

  Zakład Komunalny PGM informuje, że od 22.05.2019r. zmieniają się ceny za wodę i ścieki.

  Cena za 1m3 wody będzie wynosić 5,95 zł (do 21.05.2019r. cena wynosi 5,82 zł)

  Cena za 1m3 odprowadzonych ścieków będzie wynosić 8,80 zł (do 21.05.2019r. cena wynosi 8.61 zł)

 • Apel chorzowskiej policji - seniorze nie ufaj, bądź czujny, nie daj się oszukać!
  Apel chorzowskiej policji - seniorze nie ufaj, bądź czujny, nie daj się oszukać!

  W ostatnim okresie oszuści zwiększyli swoją aktywność. Ofiarą ich ataków padły osoby starsze.

  Tylko w ostatnich dniach w Chorzowie, oszuści podając się za pracowników zakładu energetycznego dokonali kradzieży pieniędzy, które starsza pani przechowywała w domu. Sprawców było dwóch, ubrani w uniformy, wyposażeni w narzędzia pomiarowe do złudzenia przypominali prawdziwych elektryków. Nic bardziej mylnego, mężczyźni współpracowali ze sobą w celach przestępczych. Jeden z nich wraz z właścicielką mieszkania sprawdzał napięcie w gniazdkach, podczas gdy drugi, sam swobodnie przeszukiwał mieszkanie. W wyniku tego zdarzenia kobieta straciła swoje oszczędności i stała się ofiarą oszustów.
  Kolejny przykład to tzw. oszustwo na „policjanta”. W tym przypadku mężczyzna podający się za policjanta zadzwonił do mieszkanki Chorzowa. W rozmowie telefonicznej zapytał dlaczego kobieta nie stawiła się na wysłane jej pocztą wezwanie do Komisariatu Policji. Gdy zdziwiona pani odpowiedziała, że nic takiego nie otrzymała, rzekomy „policjant” poinformował ją, że jej środki pieniężne przechowywane na koncie bankowym są zagrożone. Dla ich zabezpieczenia koniecznym jest ich wypłacenie i zdeponowanie na Policji. Kobieta dokonała wypłaty swoich środków bankowych, a następnie przekazała je fałszywemu policjantowi. W ten sposób utraciła wszystkie oszczędności życia.
  Pamiętajmy, że to tylko przykład dwóch metod stosowanych przez oszustów. Działalność przestępcza w tym obszarze ulega nieustannej modyfikacji, doskonaleniu i tworzeniu nowych metod w jednym celu – dokonania oszustwa.
  Seniorze zapamiętaj:
  1. zanim otworzysz drzwi, spójrz przez wizjer – kto stoi za drzwiami?
  2. jeśli jest to osoba obca, zapytaj o cel wizyty, poproś o pokazanie dowodu tożsamości lub legitymacji służbowej
  3. osoba nie budzi Twojego zaufania, masz wątpliwości? Nie wpuszczaj do mieszkania, zdzwoń do siedziby administracji, firmy, umów się telefonicznie na inny termin
  4. osoba podaje się za policjanta? Zweryfikuj to, zadzwoń na Policję
  5. jeśli odmówiłeś, a osoba jest natarczywa, nadal przekonuje Cię do swojego wejścia do mieszkania, zadzwoń po Policję, zaalarmuj najbliższe otoczenie
  6. jeśli już musisz kogoś wpuścić, nie zostawiaj go ani na chwile samego w mieszkaniu, najlepiej aby Towarzyszyli Ci wtedy sąsiedzi
  7. nie przeprowadzaj żadnych transakcji z inkasentami i akwizytorami. Jeśli chcesz zmienić warunki umowy, zrób to w siedzibie firmy
  8. mieszkania nie traktuj jak sejfu, nie przechowuj w nim dużych kwot pieniędzy ani wartościowych przedmiotów, zwłaszcza w tzw. miejscach typowych.: (szafki kuchenne, bieliźniarki, barek, pomiędzy ubraniami)
  Nigdy nie wiadomo, kiedy oszuści zaatakują, dlatego chorzowska Policja apeluje o ostrożność, zasadę ograniczonego zaufania i otoczenie troską przez rodzinę i przyjaciół swoich bliskich oraz osób samotnych z sąsiedztwa.
  Seniorze bądź czujny, osoby podające się za wnuczka, administratora, pracownika gazowni czy funkcjonariusza policji mogą być oszustami !

 • Kondolencje

  Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
  wieloletniego pracownika, kolegi, przyjaciela
  Ryszarda Jagody.
  W naszej pamięci p. Ryszard Jagoda pozostanie jako osoba z oddaniem pracująca na rzecz Zakładu
  Komunalnego PGM. Zawsze życzliwy dla innych, uśmiechnięty, pogodny i wrażliwy na ludzkie sprawy.
  Ceniony za zaangażowanie oraz wyważone i rzeczowe podejście do rozwiązywania problemów.
  Rodzinie i Bliskim Zmarłego składamy serdeczne wyrazy szczerego współczucia.
  Dyrekcja oraz Pracownicy Zakładu Komunalnego PGM w Chorzowie.

 • Uwaga na oszustów

  Z uwagi na docierające do Zakładu informacje o osobach podszywających się pod osoby odczytujące wodomierze, apelujemy o zachowanie ostrożności udostępniając mieszkania do odczytu. Osoby dokonujące odczytów w imieniu naszego Zakładu posiadają stosowne upoważnienia. Jednocześnie przypominamy,
  iż w przypadku przeprowadzania odczytów wodomierzy, informacja o ich terminie musi pojawić się na klatce schodowej. W przypadku gdy osoba odczytująca wzbudzi Waszą wątpliwość można dokonać potwierdzenia tożsamości w naszym Zakładzie pod nr telefonu: 662212654

 • Miejskie Spotkania Medyczne - Prezydent Miasta Chorzowa zaprasza
  Miejskie Spotkania Medyczne - Prezydent Miasta Chorzowa zaprasza

  Prezydent Miasta Chorzowa zaprasza na Miejskie Spotkania Medyczne do Chorzowskiego Centrum Kultury w dniu 16.11.2018r. Więcej informacji na powyższym plakacie.

 • Informacja!

  W dniu 2 Listopada 2018r. Zakład Komunalny PGM będzie nieczynny.

 • Budynek przy ul. Truchana 56 oddany do użytku

  Budynek przy ulicy Truchana 56 został oddany do użytku. Zamieszkało w nich 16 chorzowskich rodzin. Budynek powstał w ramach programu "Mieszkania dla Młodych Chorzowian". Więcej informacji można znaleźć w na stronie Chorzowianina oraz na na stronie Urzędu Miasta Chorzów.

 • Chorzowski Dzień Promocji Zdrowia - 13.10.2018r
  Chorzowski Dzień Promocji Zdrowia - 13.10.2018r

  Chorzowski Dzień Promocji Zdrowia odbędzie się w dniu 13.10.12018r. w godzinach 10.00-14.00 w Hali Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu przy ul. Dąbrowskiego 113. W programie bezpłatne badania (m. in. EKG, słuchu, krwi oraz wzroku), porady specjalistów w dziedzinach między innymi fizjoterapii, rehabilitacji czy leczenia uzależnień. Oprócz tego otwarte zajęcia fitness, joga, stoiska edukacyjne dla dzieci i wiele innych atrakcji. Więcej informacji na plakacie oraz na stronie UM Chorzów http://mieszkancy.chorzow.eu/article/darmowe-badania-i-porady-medyczne.

 • Rozstrzygnięcie konkursu - Najładnieszy balkon
  Rozstrzygnięcie konkursu - Najładnieszy balkon

  Mamy przyjemność ogłosić, iż II edycja konkursu na „Najładniejszy balkon” została rozstrzygnięta. Zwyciężczynią w tym roku została Pani Ewa Konopka.

  Gratulujemy.

 • Konkurs - Najładniejszy balkon
  Konkurs - Najładniejszy balkon

  Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "Najładniejszy balkon". Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa znajduje się w poniższym linku.

  Regulamin "Najładniejszy balkon".

   

 • Wykonanie przeglądów instalacji gazowej w budynkach będących w zarządzie Z.K. "PGM"

  Dyrektor Zakładu Komunalnego "PGM" w Chorzowie ogłasza rozpoczęcie postępowania o udzielenie zamówienia na wykonanie przeglądów instalacji gazowej w budynkach będących w zarządzie  Z.K. "PGM" na BOM-ach.

  Termin i miejsce składania ofert:     2018-05-14 godz. 11:00 - ul. Bałtycka 8, 41-500 Chorzów, Dział Techniczny - pokój nr 217 (II piętro)

  Zapytanie ofertowe wraz z załącznikami - POBIERZ

 • Ogłoszenie - przetarg

  Dyrektor Zakładu Komunalnego  "PGM" w Chorzowie ogłasza przetarg ustny nieograniczony oraz negocjacje na wydzierżawienie garaży. Propozycje stawki czynszowej wraz z wymaganymi dokumentami dla postępowania prowadzonego w trybie negocjacji, należy składać do dnia 12 kwietnia 2018 roku zgodnie z ogłoszeniem. Przetarg i negocjacje odbędą się w sali konferencyjnej ZK "PGM" (1 piętro) w dniu 17 kwietnia 2018 roku według harmonogramu wskazanego w ogłoszeniu.

  Więcej informacji znajduje się w poniższym linku.

  Przetarg ustny nieograniczony oraz negocjacje na wydzierżawienie garażu

   

 • Ogłoszenie Prezydenta Miasta

  Na podstawie uchwały Nr XLIII/819/17 Rady Miasta Chorzów z dnia 30 listopada 2017 r. w sprawie zmiany statutu Chorzowskiej Rady Seniorów ogłaszam, co następuje:

  1. Głosowanie odbędzie się w terminie 18 stycznia 2018 r., w godzinach od 8.00 do 16.00, w małej sali sesyjnej Urzędu Miasta w Chorzowie, ul. Rynek 1.
  2. Do głosowania uprawnieni są seniorzy posiadający adres zameldowania na terenie Chorzowa.
  3. Procedura głosowania na kandydatów odbywa się poprzez oddanie głosu na karcie wyborczej, przy czym oddaje się głos tylko na jednego kandydata.
  4. Zaznaczenie kilku lub niezaznaczenie żadnego kandydata na karcie wyborczej, niewypełnienie karty, nieczytelne wypełnienie karty wyborczej lub złożenie kilku kart wyborczych przez jedną osobę, wyklucza jej głos w procedurze głosowania.
  5. Kartę do głosowania otrzyma każdy senior spełniający warunki określone w punkcie 2, który złoży podpis na spisie wyborców.
  6. Kartę wyborczą składa się w wystawionej urnie wyborczej tylko w dniu 18.01.2018, w godzinach od 8.00 do 16.00.
  7. Po zakończeniu głosowania komisja zliczy wszystkie głosy i 15 osób, które otrzymają największą liczbę głosów, stanie się członkami Chorzowskiej Rady Seniorów.
  8. Protokół z przebiegu wyborów zostanie opublikowany w Biuletynie Informacji Publicznej.

  Zachęcamy mieszkających w Chorzowie seniorów do aktywnego udziału w głosowaniu.

 • Przerwa w dostawie energii cieplnej

  W związku z awarią na sieci ciepłowniczej informujemy,
  od dnia 25.10.2017 godz. 08:00 do dnia 25.10.2017 godz. 22:00
  nastąpi przerwa w dostawie energii cieplnej do Państwa obiektów przy:
  - ul. Bałtycka 8,
  - ul. gen. Henryka Dąbrowskiego 81,
  - ul. Janiny Omańkowskiej 1,
  - ul. Michała Wolskiego 4 ,4a, 5,
  - ul. Powstańców Śląskich 58 -60, Hankego 4-6,

  Jednocześnie TAURON Ciepło sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do zmiany decyzji w zakresie terminu wykonania w/w prac.

  Informacje dotyczące awarii dostępne pod nr 993 (czynne całą dobę, połączenia stacjonarne bez opłat) oraz pod numerem 32 258 47 73.
  Dodatkowo w Biurze Obsługi Klienta od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 15:00, pod numerami telefonów 32 663 82 21 oraz 32 663 82 17.

  Przepraszamy za powstałe z tego tytułu utrudnienia.

 • Powstanie nowy budynek komunalny przy ul. Truchana

  Budujemy nowy budynek. W centrum Chorzowa powstaną kolejne mieszkania komunalne. 21 czerwca 2017r. w Urzędzie Miasta w Chorzowie, Dyrekcja Zakładu podpisała umowę na budowę kolejnego budynku przy ul. Truchana 56.

  Więcej informacji w Chorzowianinie pod linkiem http://www.chorzowianin.pl/budynek-komunalny-stanie-przy-ul-truchana,n-8007.html oraz na stronie Urzędu Miasta http://www.chorzow.eu/aktualnosci/6245-nowy-budynek-komunalny-stanie-przy-ul-truchana.html.

  .

 • Wykonanie wymiany stolarki drzwiowej w lokalach mieszkalnych będących w zarządzie ZK „PGM” na wszystkich BOM-ACH.

  Dyrektor Zakładu Komunalnego "PGM" w Chorzowie ogłasza rozpoczęcie postępowania o udzielenie zamówienia na "Wykonanie wymiany stolarki drzwiowej w lokalach mieszkalnych będących w zarządzie ZK "PGM" na wszystkich bom-ach zgodnie z załącznikiem a do zapytania ofertowego i specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót"

  Więcej informacji oraz dokumentacja w/w postępowania w poniższym linku.

  Wykonanie wymiany stolarki drzwiowej w lokalach mieszkalnych będących w zarządzie ZK "PGM"

Tutaj jest box dla aktualności na stałe. Tutaj jest box dla aktualności na stałe

PGM Chorzów